Please select a page template in page properties.

Wybór czytelników haustec produktu roku 2020: Weishaupt zdobywa złoto i srebro

W 2020 r. Haustec.de, portal Gentner Verlag dla ekspertów technologii budowlanych, po raz trzeci zorganizował ankietę wśród czytelników w sprawie wyboru produktów roku.

W konkursie wzięło udział 95 producentów ze 100 produktami w dziewięciu kategoriach. Przez około pięć tygodni, w sumie 3200 ekspertów głosowało na haustec.de i wybierało swoje ulubione produkty.

Produktem roku 2020 w kategorii „Ogrzewanie” był gazowy kocioł kondensacyjny Weishaupt Thermo Condens WTC-GW 80/100-A. Dzięki tym urządzeniom firma Weishaupt rozszerzyła spektrum mocy swoich ściennych systemów kondensacyjnych z 60 kW do 100 kW - w kaskadzie nawet do 800 kW. Oprócz konstrukcji przyjaznej dla instalatora, specjalnymi cechami są samokalibrujący system Weishaupt SCOT (Safety Combustion Technology) i szerokość pasma modulacji do 14,4 kW (przy 50/30 °C).

Pompa ciepła powietrze/woda Weishaupt Biblock WWP LB zajęła drugie miejsce w kategorii „Pompy ciepła”. Jest dostępna w zakresie mocy od 3 do 10 kW - model WWP LB 12 do 5,6-16,6 kW - model WWP LB 20. Optymalne pod względem przepływu aluminiowe lamele i wentylator z łopatkami typu „sowa” zapewniają wyjątkowo cichą pracę. Nawet przy najmniejszej odległości osiągany jest poziom ciśnienia akustycznego 35 dB (A). Odpowiada to najsurowszym wymaganiom TA Lärm (wartość graniczna w obszarach wyłącznie mieszkalnych i uzdrowiskowych). Dzięki wtryskowi pary i dodatkowemu wymiennikowi ciepła z elektronicznym zaworem rozprężnym pompa ciepła Biblock pracuje przy temperaturach zewnętrznych do -22 ° C i dostarcza temperatury zasilania do 65 ° C. Te funkcje sprawiają, że Biblock jest jedną z najcichszych i najbardziej wydajnych pomp ciepła powietrze/woda na rynku - prawdziwy produkt premium dla modernizujących i budujących od nowa.

Up