Please select a page template in page properties.

Nowy oddział Weishaupt w Regensburgu

Max Weishaupt GmbH, jeden z wiodących światowych producentów techniki grzewczej, ma od 1993 roku swój oddział w Regensburgu. 28 pracowników jest odpowiedzialnych za sprzedaż, ofertowanie i zamówienia, a także doradztwo techniczne, serwis i obsługę klienta.

Nowy oddział Weishaupt w Ratyzbonie jest bezpośrednio połączony z autostradą A93 i drogą federalną B16.

Obszar działania oddziału obejmuje okręgi administracyjne Górnego Palatynatu, Dolnej Bawarii i regionu Ingolstadt. Rozciągają się one na północy w regionie Schwandorf, a na wschodzie i południu graniczą z Republiką Czeską i Austrią. Na północ od linii Mainburg-Landshut-Burghausen obszar ten jest zarządzany przez sąsiedni oddział w Monachium.

Ze względu na znacznie poszrzenie palety produktów i pozytywny rozwój oddziału firmy Weishaupt w Regensburgu, aby sprostać rosnącym wymaganiom, konieczne stało się wybudowanie nowego budynku. Nowy oddział powstał w parku przemysłowym „Am Ammerholz” w Pentling, na południowy zachód od Ratyzbony, z bezpośrednimi połączeniami komunikacyjnymi z autostradami A93 i B16.

Z rozmachem zaprojektowany nowy budynek ma 740 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej do szybkich dostaw do klientów oraz 790 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zintegrowane z nim jest centrum szkoleniowe o powierzchni 250 metrów kwadratowych, przeznaczone do teoretycznego i praktycznego szkolenia wykwalifikowanych instalatorów i techników serwisowych. Część do praktycznego szkolenia jest w pełni wyposażona w działające produkty. Są to stojące i ścienne instalacje kondensacyjne gazowe i olejowe o mocy od 2 do 120 kW, gruntowe pompy ciepła i pompy ciepła powietrze/woda o mocy od 2 do 12 kW, zasobniki kombi, stacje świeżej wody i kocioł próbny o mocy 70 kW do nauki techniki palnikowej.

Nowy budynek jest ogrzewany/chłodzony przez rewersyjną pompę ciepła solanka/woda o mocy 46 kW i gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 32 kW. Technika zarządzania budynkiem firmy Neuberger, firmy córki Weishaupt, reguluje i kontroluje całą technologię budynku. Firma BauGrund Süd, która jest również częścią Grupy Weishaupt, podjęła się poszukiwań i analizy podłoża i wykonała odwiert pod sondę gruntową (9 x 100 m).

Wraz z budową nowego oddziału w Regensburgu firma Weishaupt po raz kolejny udowadnia, że rozwija intensywnie bliski kontakt z klientem, rozszerza ofertę szkoleniową dla klientów oraz wzmacnia swoje techniczne kompetencje w zakresie sprzedaży.

Firma Weishaupt zbudowała tak wyposażone nowe oddziały także w Hamburgu, Dortmundzie, Frankfurcie, Berlinie, Neuss i Stuttgarcie.

Up