Please select a page template in page properties.

Grupa Weishaupt na ISH Energy 2019 we Frankfurcie

W ramach wiodących międzynarodowych targów ISH Energy 2019 we Frankfurcie, Grupa Weishaupt pod hasłem "blisko & osobiście" prezentuje na swoim stoisku o powierzchni ponad 2 600 metrów kwadratowych, w nowej hali 12.0 swoją bogatą ofertę produktów i usług dla fachowych partnerów.

Grupa Weishaupt
Zatrudniająca ponad 3500 pracowników jest jedną z wiodących firm zajmujących się palnikami, systemami grzewczymi, pompami ciepła, systemami solarnymi i automatyką budynków.

Firma, która została założona w 1932 roku, dzisiaj jest holdingiem: Do Grupy Weishaupt należą trzy firmy działające w obszarach techniki energetycznej (Weishaupt), pozyskiwanie energii (BauGrund Süd) i zarządzania energią (Neuberger Automatyka budynkowa).

W ramach wiodących międzynarodowych targów ISH Energy 2019 we Frankfurcie, Grupa Weishaupt pod hasłem "blisko & osobiście" prezentuje na swoim stoisku o powierzchni ponad 2 600 metrów kwadratowych, w nowej hali 12.0 swoją bogatą ofertę produktów i usług dla fachowych partnerów. Przedstawione poniżej asortymenty produktów z trzech obszarów działalności Weishaupt zostaną szczegółowo zaprezentowane:

Technika energetyczna

 • Wiszące gazowe systemy kondensacyjne od 2 do 800 kW z odpowiednimi komponentami
 • Stojące gazowe kotły kondensacyjne od 2 do 1.200 kW z odpowiednimi komponentami
 • Stojące olejowe kotły kondensacyjne (do 45 kW) z odpowiednimi komponentami
 • Wysokoefektywne i kompaktowe pompy ciepła do źródeł energii powietrze, ziemia, woda (do 180 kW)
 • Pompy ciepła Split (do 16 kW)
 • Systemy regulacji i zdalnego sterowania
 • Palniki gazowe, olejowe i dwupaliwowe z cyfrowym zarządzaniem spalaniem (do 32.000 kW) mogą być również używane do pracy symultanicznej od 1 MW
 • Szeroki zakres usług dla przedsiębiorstw z branży grzewczej i biur inżynieryjnych w zakresie doradztwa, planowania/projektowania, zamawiania, dostawy, montażu/uruchomienia i serwisu

Pozyskiwanie energii

 • geoplus®-Odwierty po sodny gruntowe
 • hydroplus®-Wiercenie studni
 • automatyczna kontrola jakości uszczelniania przestrzeni pierścieniowej

Zarządzanie energią

 • Technika sterowania budynkiem i automatyka budynku

 

1. Technika kondensacyjna

1.1 Nowość: Gazowe kotły kondensacyjne Thermo Condens WTC-GW 80/100-A

Dzięki nowym gazowym kotłom kondensacyjnym WTC-GW 80/100-A firma Weishaupt rozszerza spektrum mocy swoich ściennych systemów kondensacyjnych z 60 kW do 100 kW - w kaskadzie nawet do 800 kW.

Wysoka jakość nowych urządzeń zaczyna się od obudowy. Dzięki wysokiej jakości wieszakowi i systemowi niwelującemu, urządzenia można dokładnie wypoziomować w bardzo krótkim czasie. Okablowanie na tylnej ścianie poprowadzone jest przejrzyście i w prosty sposób, a ścięta osłona urządzenia zapewnia optymalny dostęp. Elektronika (po prawej) jest bryzgoszczelnie oddzielona od hydrauliki i mechaniki (po lewej).

Wysokowydajny wymiennik ciepła jest wykonany z wysokiej jakości odlewu aluminiowo-silikonowego. Charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną (6,7 razy lepszą niż stal nierdzewna), efektywnością, solidnością i trwałością. Duże otwory wyczystkowe pozwalają na łatwą konserwację urządzeń.

Samokalibrujący się system Weishaupt SCOT (Safety Combustion Technology) zapewnia zawsze optymalną jakość spalania, nawet przy zmieniającym się składzie gazu paliwa gazowego. Szerokość pasma modulacji nowych urządzeń sięga 14,4 kW (przy 50/30 °C).

Asystent uruchomienia ogranicza ilość konfiguracji instalacji w zależności od podłączonych komponentów. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni układ hydrauliczny. Następnie wszystkie parametry i wyjścia przełączające są ustawiane automatycznie. Ułatwia to uruchomienie, oszczędza czas, zwiększa niezawodność działania i zapobiega błędom ustawień.

Modułowy system zarządzania energią (WEM) firmy Weishaupt ma uniwersalne zastosowanie i można go rozbudowywać - nawet w przypadku złożonych systemów. Dzięki standardowemu interfejsowi LAN i portalowi zarządzania energią Weishaupt nowy gazowy kocioł kondensacyjny może łatwo i bezpiecznie komunikować się przez Internet z komputerem, smartfonem lub tabletem. Przestrzegane są przy tym aktualnie najwyższe standardy bezpieczeństwa.

1.2 Nowość: Olejowe kotły kondensacyjne Thermo Condens WTC-OB B (20-35 kW)

Po wprowadzeniu WTC-OB 18-B w 2018 roku, dostępne są teraz olejowe kotły kondensacyjne o mocy 25, 30 i 35 kW nowej generacji. W nowych kotłach pracuje fabrycznie ustawiony niebieski palnik Weishaupt purflam ® .

W zależności od zapotrzebowania na ciepło przełącza się na stopień 1 lub 2. Jest szczególnie oszczędny w przypadku oleju opałowego.

Wysokowydajny wymiennik ciepła wykonany z odlewu aluminiowo-krzemowego jest całkowicie izolowany termicznie i zapewnia sezonową efektywność energetyczną do 92%. Odpowiada to klasie efektywności energetycznej A. Duże przekroje i dostęp od przodu pozwalają na łatwą konserwację kotła.

Dzięki wbudowanemu tłumikowi powietrza wlotowego i spalin, praca jest bardzo cicha. Wewnątrz obudowy kotła znajduje się również łatwy do konserwacji filtr oleju z odpowietrznikiem.

 

Pompy ciepła

2.1 Nowość: Pompa ciepła powietrze-woda Biblock WWP LB (10 kW)

Nowa modulowana pompa ciepła powietrze/woda Weishaupt Biblock WWP LB ma zakres wydajności od 3 do 10 kW. Charakterystyczne cechy to wyjątkowo cicha i efektywna praca oraz nowoczesna i atrakcyjna jednostka zewnętrzna. Jednostka zewnętrzna o nowej konstrukcji posiada duży parownik o powierzchni odbioru 45 metrów kwadratowych oraz specjalną powłokę BlueFin zwiększającą ochronę antykorozyjną. Zoptymalizowane pod względem przepływu lamele i innowacyjny wentylator zapewniają wyjątkowo płynną pracę. 35 dB (A) jest już osiągane w odległości 1,5 metra. Odpowiada to najsurowszym wymaganiom TA Lärm (wartość graniczna w obszarach wyłącznie mieszkalnych i uzdrowiskowych). Elektroniczny zawór rozprężny z szybkim startem również zapewnia wysoką efektywność.

 

W jednostce wewnętrznej zainstalowana jest sprężarka spiralna z szybkim inwerterem, co zapewnia wyjątkowo płynną pracę, szybkie osiąganie wartości zadanych i trwałość. Dzięki wtryskowi pary i dodatkowemu wymiennikowi ciepła z elektronicznym zaworem rozprężnym nowa pompa ciepła Biblock pracuje przy temperaturach zewnętrznych do -22 ° C i dostarcza temperatury zasilania do 65 ° C. Wysoki standard wyposażenia obejmuje system odpowietrzania, system ooszlamiania, kompletne wyposażenie do chłodzenia, sensor przepływu ze zintegrowanym ciepłomierzem oraz drugi źródło ciepła do ogrzewania i ciepłej wody.

 

 

Nowa pompa ciepła jest obsługiwana intuicyjnie za pomocą urządzenia systemowego z kolorowym wyświetlaczem i paskami funkcyjnymi LED. Instalator może szybko i łatwo uruchomić pompę ciepła za pomocą wbudowanego asystenta uruchomienia.

2.2 Nowość: Intuicyjna obsługa wszystkich monoblokowych pomp ciepła Weishaupt

W przyszłości firma Weishaupt będzie stosować we wszystkich monblokowych pompach ciepła intuicyjną obsługę za pośrednictwem 4,3-calowego kolorowego wyświetlacza dotykowego z paskami funkcyjnymi LED. Na poziomie użytkownika dostępna jest prosta funkcja cieplej/zimniej. Ponadto wyświetlane są: data / godzina, przepływ, temperatura ciepłej wody i temperatura zewnętrzna, status pompy ciepła i wybór poziomu. Zielony pasek funkcyjny LED obok wyświetlacza dotykowego sygnalizuje, że pompa ciepła działa prawidłowo.

 

 

3. Zasobniki i stacje

Nowa, sterowana elektronicznie stacja mieszkaniowa Weishaupt WHI apartment łączy w sobie funkcje wymiany ciepła, podgrzewania ciepłej wody użytkowej i rejestracji zużycia w jednym gotowym do zainstalowania urządzeniu.

Zarówno w nowych, jak i istniejących budynkach coraz więcej wykonawców budowlanych, wyspecjalizowanych projektantów i specjalistycznych firm HVAC stawai na stacje mieszkaniowe. Powodem jest wysoki poziom higieny wody użytkowej oraz kompatybilność z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła. I to w kompaktowym formacie szafy rozdzielczej. Obszary zastosowania to na przykład budynki mieszkalne i wszystkie obiekty o wysokich wymaganiach dotyczących higieny wody użytkowej.

 

4. Palniki gazowe, olejowe i dwupaliwowe

4.1 Nowość: Regulacja prędkości obrotowej i O2 dla kompaktowych palników serii W

Weishaupt oferuje teraz również energooszczędną technologię kontroli prędkości i O2 dla swoich kompaktowych palników serii W (do 570 kW).

Regulacja obrotów silnika wentylatora zapewnia znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej (nawet do 70%) i emisji szumów (do 9 dB (A)) oraz płynniejszy rozruch palnika. Kontrola O2 zapewnia oszczędność paliwa, stałe wartości spalania i niezawodny nadzór.

4.2 Nowość: Rozszerzenie o technlogie Ultra LowNO x PLN i 4LN + ARF

W związku z coraz surowszymi wymogami prawnymi dotyczącymi emisji NO x w UE, a także w krajach takich jak Chiny i USA, firma Weishaupt nadal rozszerza swoją ofertę palników o bardzo niskim poziomie emisji NO x . Weishaupt rozszerza swoją ofertę palników PLN o palniki gazowe WM-G30 (do ok. 4.200 kW). PLN Premix-LowNO x to system łączący mieszanie wstępne ze spalaniem powierzchniowym. Główną zaletą tego systemu spalania jest to, że oprócz zastosowania w konwencjonalnych kotłach, można również pracować w komorach spalania o znacznie mniejszej geometrii i osiągnąć wartości NO x poniżej 20 mg / kWh. Wraz z palnikiem gazowym WM-G50 (do 11.000 kW) i palnikami dwupaliwowymi WM-GL20 (do 2000 kW) lub WKmono-GL80 (do 17.000 kW) firma Weishaupt rozbudowuje swój program LowNO x w wersji 4LN z recurkulacją spalin (ARF). Z tym systemem można uzyskać wartości NO x poniżej 30 mg / kWh (dla gazu). Wersja palnika 4LN zawiera system recyrkulacji spalin, którego elementy regulujące są zabudowane na palniku. Specjalne urządzenie mieszające i cyfrowe zarządzanie spalaniem zapewniają zachowanie wypróbowanych i przetestowanych zalet, takich jak niezawodny zapłon, wysoka stabilność płomienia i bezpieczne działanie.

 

5. Automatyka budynkowa firmy Neuberger spełniająca najwyższe wymagania

Szczegółowe informacje o nowych produktach można znaleźć pod adresem www.neuberger.net

 

Up