Please select a page template in page properties.

Rekordowy rok w zakresie techniki energii: W 2018 roku Weishaupt rozwija się szybciej niż pozostałe firmy na rynku

Sukces pomp ciepła, gazowych kotłów kondensacyjnych i innych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i energii: Grupa Weishaupt osiągnęła w 2018 roku rekordowy wynik sprzedaży w wysokości 635 milionów euro. Rozwój ten został pobudzony przez nowe produkty efektywnej techniki grzewczej. Weishaupt zapewnił sobie silną pozycję na przyszłość dzięki znacznym inwestycjom o łącznej wartości 420 milionów euro w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Na wiodących na świecie targach ISH we Frankfurcie nad Menem w dniach od 11 do 15 marca 2019 roku grupa firm Weishaupt, BauGrund Süd i Neuberger Gebäudeautomation, zaprezentuje wszystkie swoje produkty i usługi.

Grupa Weishaupt, dostawca systemów do wszystkiego, co ma związek z energią, zwiększyła sprzedaż międzynarodową o siedem procent rok do roku, do 635 milionów euro. Na rodzimym rynku niemieckim wzrost wyniósł nawet kilkanaście procent. Oznacza to, że firma, która powstała w 1932 roku, rozwinęła się znacznie lepiej niż przeciętnie w stosunku do innych firm. Grupa firm zatrudniających 3.580 pracowników na całym świecie obejmuje Max Weishaupt GmbH (źródła ciepła od pomp ciepła dla domów jednorodzinnych po duże palniki przemysłowe), BauGrund Süd (wiercenia w celu pozyskiwania energii geotermalnej przypowierzchniowej) i automatyka budynków Neuberger.

Szczególnie popularne były pompy ciepła firmy Weishaupt. Liczba sprzedanych egzemplarzy w Niemczech wzrosła w 2018 roku o 22 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Odzwierciedla się tu również trend na rynku techniki grzewczej. Ponieważ już 2017 roku pompy ciepła były najczęściej instalowanymi źródłami ciepła w nowych budynkach mieszkalnych w Niemczech. Od 2007 roku firma Weishaupt stworzyła szeroką gamę pomp ciepła wykorzystujące energię ze środowiska, z powietrza, ziemi i wody. Do tego dochodzi firma BauGrund Süd z grupy Weishaupt która posiada kompetencje w zakresie sond gruntowych i wiercenia studni do pozyskiwania ciepła otoczenia, z ziemi i wody.

Również ze wzrostem sprzedaży jednostkowej o dwanaście procent w 2018 roku, w obszarze produktów techniki kondensacyjnej Weishaupt jest powyżej średniego wzrostu w branży.

Pozytywne spojrzenie wstecz: Szef firmy Dipl.-Ing. Siegfried Weishaupt pozytywnie podsumowuje długofalową działalność gospodarczą Grupy Weishaupt: „Bardzo dobry dzisiejszy rozwój wynika również z ciągłości, która ukształtowała wszystkie obszary biznesowe w ostatnich dziesięcioleciach.” Przedsiębiorca, który w lutym 2019 r. świętował swoje 80 urodziny, podkreśla: „Max Weishaupt GmbH ze swoim doświadczeniem w dziedzinie technik energii jest rdzeniem dzisiejszej grupy przedsiębiorstw. Wraz z integracją Neuberger w 1995 roku i BauGrund Süd w 2009 roku dodane zostały ważne obszary biznesowe, takie jak automatyka budynków i energia geotermalna. Grupa przedsiębiorstw jako całość zawsze czerpała korzyści z konsekwentnego dalszego rozwoju wszystkich trzech obszarów biznesowych. Zapewniają to synergie pomiędzy poszczególnymi spółkami. Jako dostawcy kompleksowych systemów daje nam to wyjątkową pozycję w branży ”.

Inwestycje w przyszłość: Grupa Weishaupt od 2010 roku realizuje dziesięcioletni program inwestycyjny o wartości 420 mln euro. W ramach tego programu wzmocniona zostanie sieć sprzedaży, zaplecze produkcyjne, logistyka oraz badania i rozwój. Nowe centrum logistyczne w głównym zakładzie w Schwendi zostało ostatnio uruchomione w 2018 roku - inwestycja o wartości 30 mln euro. Kolejnymi kamieniami milowymi są otwarcie nowej północnoamerykańskiej centrali w Kanadzie i budowa zupełnie nowej siedziby firmy BauGrund Süd. Jednocześnie firma kontynuuje badania i rozwój w zakresie efektywnych technik energetycznych.

Partner branży grzewczej: Oprócz efektywnych i niezawodnych produktów, partnerstwo firmy z branżą grzewczą w znaczący sposób przyczynia się do dalszego sukcesu, zwłaszcza w Niemczech, mówi Dipl.-Wi.-Ing. Thomas Weishaupt. „Ciągle otrzymujemy raporty o tym, jak ważne jest takie podejście dla klientów. Reprezentatywne badania w branży również wskazują na bardzo wysoki poziom satysfakcji klientów ”- mówi partner zarządzający Weishaupt. Jako szczególnie ważne dla fachowca z branży grzewczej, Dipl.-Wi.-Ing. Thomas Weishaupt wymienia zarówno usługi związane z własnymi produktami, jak i obecność w regionie. W samych Niemczech znajduje się 28 oddziałów. Oddziały mieszczą się w naszych własnych budynkach i są w kompleksowo wyposażone.

"Klientom handlowym zgodnie z ich potrzebami świadczymy usługi związane z naszymi produktami za pośrednictwem oddziałów Weishaupt. Od porad technicznych po praktyczne szkolenia produktowe". Dlatego też Weishaupt jeszcze bardziej wzmacnia swoją gęstą sieć oddziałów.

Weishaupt na targach ISH 2019: Na wiodących na świecie targach ISH we Frankfurcie nad Menem, w dniach 11-15 marca 2019 roku, Grupa Weishaupt zaprezentuje pełną gamę produktów i usług w zakresie technologii energetycznej, pozyskiwania energii i zarządzania energią w nowej hali 12.0 na stoisku o powierzchni 2.600 metrów kwadratowych.

Up