Please select a page template in page properties.

Nowy oddział Weishaupt w Neuss

Max Weishaupt GmbH, jeden z wiodących światowych producentów techniki grzewczej, ma od 1965 roku swój oddział w Neuss . Około 50 pracowników jest odpowiedzialnych za sprzedaż, ofertowanie i zamówienia, a także doradztwo techniczne, serwis i obsługę klienta.

Max Weishaupt GmbH, jeden z wiodących światowych producentów techniki grzewczej, ma od 1965 roku swój oddział w Neuss . Około 50 pracowników jest odpowiedzialnych za sprzedaż, ofertowanie i zamówienia, a także doradztwo techniczne, serwis i obsługę klienta.

Obszar działania oddziału na lewym brzegu Renu obejmuje cały Dolny Ren od Kleve na północy po Selfkant na południu.

Na prawym brzegu Renu miasta Düsseldorf, Wuppertal, Solingen i Remscheid wraz z okolicznymi terenami.

Ze względu na znacznie rozszerzony asortyment produktów i rozwój oddziału Weishaupt Neuss, aby sprostać rosnącym wymaganiom, konieczne było wybudowanie nowego budynku. Nowy oddział powstał w północnej części Neuss, bezpośrednio przy autostradzie A52 w pobliżu Büderich. Inauguracja nowego budynku odbyła się pod koniec czerwca z udziałem ponad 200 gości - klientów i pracowników firmy Weishaupt.

Duży nowy budynek ma 900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz 1200 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. W części biurowej zlokalizowane zostało centrum szkoleniowe o powierzchni 250 metrów kwadratowych, przeznaczone do szkolenia teoretycznego i praktycznego dla pracowników firm z branży grzewczej i techników serwisu. Część przeznaczona do szkolenie praktycznego jest w pełni wyposażona w działające produkty. Są to stojące i ścienne kondensacyjne kotły gazowe i olejowe o mocy od 2 do 45 kW, gruntowe pompy ciepła i pompy ciepła powietrze/woda o mocy od 7 do 11 kW, zasobniki energii i kombi, a także trzy kotły z płomienicami próbnymi o mocy od 70 do 600 kW do szkolenia w dziedzinie techniki palnikowej.

Nowy budynek jest ogrzewany i chłodzony przez rewersyjną pompę ciepła solanka/woda o mocy 70 kW i gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 90 kW. Technologia zarządzania budynkiem firmy Neuberger, firmy córki firmy Weishaupt, reguluje i steruje całą technologię budynku. Firma BauGrund Süd, która jest również częścią Grupy Weishaupt, wykonała rozpoznanie i analizę gruntu oraz wiercenia dla sond gruntowych.

Wraz z budową nowego oddziału w Neuss firma Weishaupt po raz kolejny udowadnia, że rozwija intensywnie bliski kontakt z klientem, rozszerza ofertę szkoleniową dla klientów oraz wzmacnia swoje techniczne kompetencje w zakresie sprzedaży.

Firma Weishaupt zbudowała tak wyposażone nowe oddziały także w Hamburgu, Dortmundzie, Frankfurcie i Berlinie.

Up