Please select a page template in page properties.

Słownik terminów fachowych. Technika cieplna
wyjaśniona w prosty sposób.

Wszystko o ogrzewaniu. Od A do Z

Istnieją techniczne terminy dotyczące techniki cieplnej, których znaczenie warto poznać. Tutaj znajdziesz wszystko o czym powinieneś wiedzieć.

Efekt cieplarniany

Ocieplenie powierzchni ziemi z powodu zmian geotermicznych. Dwutlenek węgla przyczynia się do tego w znacznym stopniu. Oszczędzając energię i zmniejszając zużycie Paliwa , można zredukować emisję CO2  (Dwutlenek węgla i Emisje ).

Emisje

Zbiorcze określenie szkodliwych dla środowiska substancji zanieczyszczających, które poprzez konsekwentny rozwój techniki palnikowej - Weishaupt jest światowym liderem na rynku palników - zostały zredukowane do minimum. W szczególności Emisje  tlenków azotu (jedna z przyczyn kwaśnych deszczy) zostały drastycznie ograniczone w ostatnich latach.

Energie odnawialne

Przyjazne dla środowiska źródła energii, które są dla nas dostępne w nieograniczonych ilościach. W przypadku prywatnego wykorzystania, energia słoneczna ugruntowała swoją pozycję przede wszystkim dzięki temu, że możemy nią ogrzewać dużą część wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej. Kompletny program dostaw Weishaupt oferuje optymalne rozwiązania dla wszystkich warunków technicznych i konstrukcyjnych.

Up