Please select a page template in page properties.

Słownik terminów fachowych. Technika cieplna
wyjaśniona w prosty sposób.

Wszystko o ogrzewaniu. Od A do Z

Istnieją techniczne terminy dotyczące techniki cieplnej, których znaczenie warto poznać. Tutaj znajdziesz wszystko o czym powinieneś wiedzieć.

Efekt cieplarniany

Ocieplenie powierzchni ziemi z powodu zmian geotermicznych. Dwutlenek węgla przyczynia się do tego w znacznym stopniu. Oszczędzając energię i zmniejszając zużycie Paliwa , można zredukować emisję CO2  (dwutlenek węgla i Emisje ).

Emisje

Zbiorcze określenie szkodliwych dla środowiska substancji zanieczyszczających, które poprzez konsekwentny rozwój techniki palnikowej - Weishaupt jest światowym liderem na rynku palników - zostały zredukowane do minimum. W szczególności Emisje  tlenków azotu (jedna z przyczyn kwaśnych deszczy) zostały drastycznie ograniczone w ostatnich latach.

Energie odnawialne

Ekologiczne źródła energii, które są dostępne w nieograniczonych ilościach. W przypadku wykorzystania odnawialnych energii w gospodarstwach domowych, szczególnie energia słoneczna zajmuje wysoką pozycję przede wszystkim dzięki temu, że możemy nią ogrzewać dużą część wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej. Kompletny program dostaw Weishaupt oferuje optymalne rozwiązania dla wszystkich warunków technicznych i konstrukcyjnych.

Up