polen pl Infoserwis Leksykon pojęć fachowych

Leksykon pojęć fachowych

A B C D E F G
H I J K L M N
O P Q R S T U
V W X Y Z
Efekt cieplarniany
Wzrost temperatury na ziemi na skutek zmian klimatycznych. Głównym sprawcą jest dwutlenek węgla. Oszczędność energii i redukcja zużycia paliw mogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla (dwutlenek węgla i emisje).
Emisje
Pojęcie ogólne substancji szkodliwych stanowiących obciążenie dla środowiska, które dzięki konsekwentnemu rozwojowi w technice palnikowej (firma Weishaupt jest liderem światowego rynku palników) redukowane są do minimum. Zwłaszcza emisja tlenków azotu (współodpowiedzialnych za kwaśne deszcze) została w ostatnich latach drastycznie obniżona. Starsze systemy grzewcze, nawet przy bezzakłóceniowej i kontrolowanej pracy, pod względem emisji nie dotrzymują już kroku nowoczesnym kotłom.
Energia odnawialna
Przyjazne dla środowiska źródła energii, które są dostępne bez ograniczeń. Dla użytku prywatnego z indywidualnym sterowaniem szczególnie przydatna okazała się energia słoneczna, która ma wysoki udział w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej oraz wody instalacji grzewczej. Kompletny program firmy Weishaupt oferuje optymalną kombinację dla wszystkich możliwych wariantów instalacji.

Czy życzą sobie Państwo porady fachowca firmy Weishaupt ?