Please select a page template in page properties.

Gazowe kotły kondensacyjne Thermo Condens WTC-GW 15/25-B

W nowych gazowych kotłach Thermo Condens WTC-GW B uproszczona została komunikacja między człowiekiem i urządzeniem. Pod względem techniki przyłączeniowej zachowana została 100% kompatybilność z dotychczas produkowanymi urządzeniami. Montaż i konserwacja są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Z lewej strony elementy hydrauliczne i mechaniczne, z prawej elektronika: Poprzez pionowe rozdzielenie jednostek funkcjonalnych pojedyncze komponenty takie jak palnik, wymiennik ciepła, pompa itd. są przejrzyście rozmieszczone i łatwo dostępne podczas konserwacji. Dodatkowo elementy hydrauliczne i elektroniczne rozdzielone są wodoszczelną grodzią.

Gwarancja wypoziomowania, nawet przy jednoosobowym montażu: Nowy gazowy kocioł kondensacyjny może bezproblemowo zamontować i uruchomić jedna osoba. Wbudowany w opakowanie styropianowy cokół ochronny ma dwa praktyczne uchwyty, za pomocą których można podnieść urządzenie ważące 41 kg na wysokość szyny montażowej. Dzięki szynie montażowej z możliwością niwelacji w dwóch punktach urządzenie można nie tylko dokładnie wypoziomować w bardzo krótkim czasie, ale także przesuwać w pionie i poziomie nawet o 10 mm. Jest to szczególnie cenna pomoc montażowa w codziennej praktyce, ponieważ rzadko można wykonać otwory z milimetrową dokładnością.

Najwyższa efektywność dzięki wysokowydajnemu wymiennikowi ciepła: Nowej konstrukcji wysokowydajny wymiennik ciepła odlany jest z najwyższej jakości stopu aluminiowo-krzemowego. Wyróżnia się wysoką przewodnością cieplną (6,7x większą niż stal szlachetna), efektywnością, wytrzymałością i żywotnością. Powierzchnia 6.600 cm2 wymiennika ciepła dzięki przemyślanej strukturze z wypustkami odbiera od przepływających spalin maksymalną ilość energii. Rezultatem jest znormalizowany stopień wykorzystania 110,1% (Hi) lub 99,2% (Hs) przy temperaturze systemowej 40/30° C.

System regulacji spalania SCOT z szerokim zakresem modulacji: Samokalibrujący się system SCOT Weishaupt zapewnia, także przy zmieniającym się składzie gazu, zawsze optymalna jakość spalania. Wraz z nową generacją urządzeń, zakres modulacji został zwiększony do 1,9 kW. Dużą zaletą, coraz ważniejszą w technice grzewczej, jest praca z częściowym obciążeniem. Jest to bardzo istotne, ponieważ wiele nowoczesnych budynków wymaga mocy poniżej 4 kW w dłuższych okresach czasu.

Szybkie uruchomienie dzięki asystentowi: Po odpowiedzi na kilka pytań dotyczących warunków brzegowych asystent uruchomienia zaproponuje możliwe warianty hydrauliczne. Po wybraniu żądanego wariantu hydraulicznego wiele parametrów sterowania jest wstępnie ustawianych. Ułatwia to uruchomianie i oszczędza czas.

Modułowy Energie-Management-System (WEM): Modułowy Energie-Management-System firmy Weishaupt ma uniwersalne zastosowanie i można go rozbudowywać - nawet w przypadku złożonych systemów. Standardowa regulacja w gazowym kotle kondensacyjnym kotle zawiera regulację jednego obiegu grzewczego i jednego obiegu ciepłej wody. Ponadto można podłączyć do 24 obiegów grzewczych. Każdy obieg grzewczy połączony jest z centralna jednostką regulacyjną za pośrednictwem modułu rozszerzającego

Komfortowa obsługa przez App lub przeglądarkę: Dzięki seryjnemu wyposażeniu w złącze LAN i portalowi Weishaupt Energie-Management można komunikować się z kotłem kondensacyjnym przez Internet za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Podczas transmisji danych zapewnione są aktualnie najwyższe standardy zabezpieczeń. Obsługa jest również możliwa poprzez opcjonalny sterownik pomieszczenia.

Up